سردخانه کانکسی

سردخانه کانکسی یک نوع سازه صنعتی است که برای نگهداری و حفظ محصولاتی که نیاز به دمای پایین دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع سازه به صورت یک کانتینر حمل و نقل با اندازه‌های استاندارد ساخته می‌شود و به یک سیکل تبرید مجهز می‌شود. این سردخانه نیز به نوعی سردخانه صنعتی کوچک می باشد و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه سردخانه صنعتی مراجعه نمایید.

سردخانه کانکسی معمولا برای نگهداری محصولات غذایی مانند گوشت، ماهی، میوه، سبزیجات، لبنیات و… استفاده می‌شود. همچنین می‌تواند برای نگهداری داروها، واکسن‌ها، مواد شیمیایی و دیگر محصولاتی که نیاز به دمای کنترل شده دارند، مورد استفاده قرار گیرد.

سیستم خنک کننده سردخانه کانکسی معمولا شامل یک یا چند کمپرسور، اواپراتور، کندانسور، کنترل کننده دما و رطوبت، سیستم اعلام و اطفاء حریق و سیستم تهویه مطبوع است. این سیستم‌ها به صورت اتوماتیک کار می‌کنند و به دقت دما و رطوبت داخل سردخانه را کنترل می‌کنند.

 

انواع سردخانه کانکسی

سردخانه کانکسی به دلیل قابلیت حمل و نقل آسان و سرعت ساخت بالا، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سازه‌ها به صورت موقتی یا دائمی در محل‌های مختلفی نصب می‌شوند و همچنین می‌توانند درون ساختمان نیز قرار گیرند.

انواع سردخانه کانکسی

ساخت سردخانه کانکسی با توجه به نیاز جامعه و صنایع به صورت های مختلفی انجام می شود و می توان بر اساس معیار های مختلفی این سردخانه را دسته بندی نمود. در ادامه کانکس سردخانه را بر اساس دمای داخل آن به دو گروه کلی زیر صفر و بالای صفر دسته بندی می نماییم.

سردخانه کانکسی زیر صفر

سردخانه کانکسی زیر صفر یک نوع سیستم نگهداری از مواد غذایی، دارویی و سایر کالاهایی است که برای نگهداری در دمای پایین تر از صفر درجه سانتیگراد طراحی شده است. دمای این سردخانه معمولا در حدود ۱۸- درجه سانتی گراد یا پایین تر می باشد.

سردخانه کانکسی زیر صفر

یکی از برترین تولید کنندگاه کانکس سردخانه کمپانی ماموت می باشد و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه محصول کانکس ماموت مراجعه نمایید.

ویژگی های اصلی یک سردخانه کانکسی زیر صفر عبارتند از:

 • قابلیت کنترل دما: سیکل تبرید این سردخانه باید قادر باشد دمای داخلی را در محدوده مناسبی که توسط کاربر تعیین می شود، حفظ کند. برای این منظور، این سیستم با یک سیستم خنک کننده و کنترلر دما تجهیز شده است.
 • عایق بندی مناسب: کانکس سردخانه زیر صفر باید دارای عایق بندی مناسبی باشد که از ورود حرارت به داخل آن جلوگیری نماید.
 • ساختار محکم: این سازه باید دارای ساختار محکمی باشد که بر اثر جابجایی و شوک های دمایی دچار آسیب نشود.
 • قابلیت حمل و نقل: کانکس سردخانه باید دارای قابلیت حمل و نقل باشد تا بتوان آن را به محل دیگری منتقل کرد.
 • سیستم ایمنی: این سازه باید دارای سیستم ایمنی مناسبی باشد که در صورت بروز هرگونه خطر، مانند ایجاد حرارت بیش از حد یا خرابی سیستم خنک کننده، به صورت خودکار اطلاع رسانی شود.

سردخانه کانکسی بالای صفر

سردخانه کانکسی بالای صفر یک نوع سیستم نگهداری و نگهداری از مواد غذایی، دارویی و سایر کالاهایی است که برای نگهداری محصولات در دمای بالاتر از صفر درجه سانتیگراد طراحی شده است. با توجه به نوع مواد ذخیره شده در داخل سردخانه، دمای داخلی ممکن است در محدوده ۰ تا ۸ درجه سانتیگراد باشد.

کانکس سردخانه بالای صفر برای مواردی مانند نگهداری و حمل و نقل مواد غذایی تازه، نگهداری محصولات فرآوری شده مانند گوشت، مرغ، ماهی، سبزیجات و میوه ها، نگهداری داروها و واکسن ها و همچنین نگهداری مواد شیمیایی استفاده می شود.

سردخانه کانکسی بالای صفر

سردخانه کانکسی بالای صفر مزایای زیادی دارد، از جمله:

 • نگهداری بهتر از مواد غذایی، کاهش تلفات مواد غذایی و افزایش عمر مفید آنها.
 • حفظ کیفیت و خواص مواد غذایی و داروها.
 • ایجاد شرایط بهداشتی مناسب برای نگهداری و حمل و نقل مواد غذایی و داروها.
 • کاهش هزینه های مربوط به تلفات مواد غذایی و داروها.
 • افزایش بهره وری و عملکرد در زمینه نگهداری و حمل و نقل مواد غذایی و داروها.

در کل، این سردخانه بالای صفر یک راه حل مقرون به صرفه و کارآمد برای نگهداری و حمل و نقل مواد غذایی، داروها و سایر کالاهایی است که نیاز به دمای کنترل شده بالاتر از صفر دارند.

آیا می‌توانم سردخانه کانکسی را در داخل یک ساختمان نصب کنم؟

بله، می‌توانید کانکس سردخانه را در داخل یک ساختمان نصب کنید، به شرطی که محیط ساختمان مناسب برای نصب و استفاده از آن باشد.

برای نصب کانکس ساندویچ پانل سردخانه در داخل ساختمان، نیاز است که یک فضای مناسب با دسترسی به برق و آب وجود داشته باشد. همچنین، ساختمان باید دارای سیستم تهویه مناسبی باشد که در قادر باشد دمای داخلی ساختمان را کنترل کند و از تاثیرات دمای بالا یا پایین بر روی عملکرد سردخانه کانکسی جلوگیری کند.

در کل، نصب این سازه در داخل ساختمان می تواند ایده خوبی باشد، اما برای اطمینان از ایمنی و عملکرد بهینه آن، باید از نصب آن در محیط مناسب و با رعایت دقیق تمامی مقررات و اصول ایمنی استفاده کرد.

قیمت سردخانه کانکسی

محاسبه قیمت سردخانه کانکسی ممکن است به دلایل مختلفی متفاوت باشد. در زیر عوامل تاثیرگذار در قیمت کانکس سردخانه را معرفی و بررسی می‌کنیم:

۱- ظرفیت سردخانه کانکسی :

یکی از عوامل اصلی تاثیرگذار در قیمت کانکس سردخانه ای اندازه آن است. کانکس سردخانه بزرگتر معمولاً قیمت بالاتری دارند زیرا برای ساخت و نصب آنها بیشترین هزینه ها صرف می شود.

۲- تجهیزات سردخانه کانکسی : 

قطعاتی که برای ساخت سردخانه کانکسی استفاده می شود، می تواند تاثیرگذار باشد. سردخانه هایی که از اجزا با کیفیت بالا و ایمنی بیشتری ساخته شده اند، قیمت بالاتری دارند.

قیمت سردخانه کانکسی

قطعات استفاده شده در ساخت سردخانه کانکسی شامل سیکل تبرید با تجهیزاتی چون کمپرسور، کندانسور، اواپراتور و غیره و سازه سردخانه که تشکیل شده از اسکلت، ساندویچ پانل و درب سردخانه که سردخانه کانکسی را تشکیل می دهند.

۳- سطح ایمنی :

سطح ایمنی کانکس سردخانه نیز می تواند تاثیرگذار باشد. برای مثال، سازه هایی که دارای سیستم های ایمنی پیشرفته هستند و محافظت در برابر حریق، سرقت و آب باران را فراهم می کنند، قیمت بالاتری دارند.

۴- نوع ویژگی‌های اضافی :

سردخانه کانکسی هایی که ویژگی های اضافی مانند دستگاه‌های امنیتی، ریموت کنترل، دماسنج و رطوبت سنج، سیستم آلارم و … دارند، قیمت بالاتری دارند.

در کل، عواملی که در قیمت سردخانه کانکسی تاثیرگذار هستند، بسته به نیاز و توجهات شما ممکن است متفاوت باشد. لذا برای خرید سردخانه کانکسی، بهتوجه به نیاز و بودجه خود، بهتر است با تحقیق در بازار و مقایسه قیمت‌ها، انتخاب بهتری داشته باشید. همچنین، در صورت انجام کار اجاره کانکس سردخانه، هزینه‌های نگهداری، نصب و اجاره می‌تواند تاثیرگذار باشد و باید در نظر گرفته شود.

برای خرید سردخانه کانکسی و استعلام بهترین قیمت سردخانه کانکسی با کارشناسان فنی ما در ارتباط باشید و از مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید. 

2 نظر روی “سردخانه کانکسی

 1. حامد راد پاسخ

  سلام وقتتون بخیر، یک سردخانه کانکسی با ظرفیت کم برای کارخانه ای در مشهد لازم داریم شرایط خرید سردخانه کانکسی و نصب آن به چه صورت است ؟

  • Farzane.Azad پاسخ

   سلام ، شما می توانید طی تماس با همکاران ما بار برودتی و ظرفیت سردخانه کانکسی خود را اعلام کنید تا پیش فاکتور برایتان صادر گردد، سپس کانکس سردخانه را اندازی شده و به شما تحویل می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *